1. منوی سمت راست

با لمس کردن بر روی سه خط تیره که در بالا سمت راست صفحه وجود دارد، پنجره منوی اصلی نمایان می شود. در بالای این بخش اطلاعات زائر از قبیل: نام و نام خانوادگی به همراه کد ملی و تصویر زائر وجود دارد. در بخش زیرین آن، بخش های اصلی وجود دارند که دسترسی به آن بخش ها را برای زائر آسان تر کرده است که شامل بخش های زیر می باشد:

صفحه اصلی

پایین تر از آن دکمه خانه است که با لمس کردن بر روی آن به صفحه خانه یا همان صفحه اصلی خواهید رفت که در بخش صفحه اصلی توضیحات کامل ارائه شده است.

بروز رسانی

در این قسمت در صورت وجود نسخه جدید نرم افزار زائریار، می توانید آن را بروز رسانی کنید.

2. صفحه اصلی

در صفحه اصلی یا خانه بخش های متفاوتی وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

موقعیت کنونی

یکی از بخش های مهم براهنمای برنامه زائریار حج تمتع است. بخش بالایی صفحه نقشه ای وجود دارد که موقعیت کنونی شما را به نمایش می گذارد. هر مرتبه که براهنمای برنامه زائریار حج تمتعرا باز کنید در این قسمت موقعیت کنونی خود را میتوانید مشاهده کنید. لازم به ذکر است برای به نمایش گذاشتن موقعیت کنونی باید GPS گوشی فعال باشد.

راهنمای حرمین

در صفحه راهنمای حرمین تصاویری از اماکن زیارتی وجود دارد که این تصاویر راهنمای کاملی از آن اماکن را به نمایش می گذارد و قابلیت بزرگ نمایی را نیز دارد.

تلفن های ضروری

این بخش شامل لیستی از شماره های ضروری است که میتوانند برای زائر مفید باشد. برای مثال در این لیست شماره مسئول راهنمای زائرین در مکه وجود دارد.

کمک اضطراری

اگر به هرگونه کمکی نیاز داشته باشید با لمس کردن در این قسمت می توانید به فرد یا افراد مربوطه درخواست کمک کنید. درخواست کمک اضطراری به دو قسمت تقسیم میشود. اگر نیاز به کمک پزشکی دارید یا گم شده اید بر روی دکمه مورد نظر کلیک کنید. اطلاعات موقعیت آنی شما به همراه نام، شماره تماس شما و نوع درخواست (کمک پزشکی یا گم شدن) برای فرد مسئول ارسال می شود و در اسرع وقت به کمک شما خواهند آمد. درخواست کمک به دو شکل رخ می دهد:

الف) در صورت متصل به بودن به اینترنت اطلاعاتی که در بالا به آن اشاره کردیم از طریق اینترنت برای فرد مسئول ارسال میشود.

ب) اگر به اینترنت دسترسی ندارید، به صورت خودکار کلیه اطلاعات فوق الذکر به صورت متن پیامکی آماده می شود و کافیست بر روی دکمه ارسال یا Send کلیک کنید تا درخواست شما برای فرد مسئول ارسال شود و به کمک شما بیایند.

به دلیل آنکه بخش کمک اضطراری بسیار ضروری است در بالا و سمت چپ کلیه صفحات آیکون آن وجود دارد و با لمس کردن بر روی آن صفحه کمک اضطراری نمایان می شود. لازم به ذکر است برای استفاده از این بخش باید GPS گوشی فعال باشد.

نظرسنجی

در ایام زیارت نظرسنجی های در خصوص وضعیت اسکان، نحوه برخورد پرسنل، غذا و... در ایام متفاوت برای زائر ارسال میشود که میتوانید در این بخش آنها را مشاهده کنید. این کار در جهت بهبود خدمات رسانی می باشد و از مشارکت زائرین گرامی پیشاپیش از صمیم قلب قدردانی می شود.

انتقاد و پیشنهاد

اگر هرگونه انتقادات و پیشنهاداتی دارید میتوانید در این بخش آن را برای مسئولین ارسال کنید. در این بخش ابتدا موضوع اصلی را انتخاب کنید (برای مثال مسکن)، سپس موضوع فرعی را انتخاب کنید (برای مثال آسانسور)، پس از آن عنوان را بنویسید (برای مثال خرابی آسانسور) و نهایتا در بخش متن، متن کامل را بنویسید (برای مثال آسانسور در طبقه دو توقف نمیکند).

پشتیبانی

اگر در مورد براهنمای برنامه زائریار حج تمتعسوالی دارید و یا با مشکلی برخورد کردید میتوانید در این بخش سوال خود را برای مسئولین پشتیبانی نرم افزار ارسال کنید و آنها در همین بخش به شما پاسخ خواهند داد. توجه داشته باشید این بخش فقط مربوط به پشتیبانی نرم افزار است.

برکت به خانه

چه نیکوست که با مشارکت در پویش برکت به خانه، فرصت گران بهای سفر معنوی حج را جهت تعالی روح غنیمت شماریم و در سال رونق تولید با تهیۀ سوغات حج از داخل کشور ، در رونق هرچه بیشتر کسب و کارهای ایرانی و افزایش تولید ملی سهیم باشیم. شما با کلیک بر این بخش وارد سایت رسمی "برکت به خانه" می شوید. همچنین در این سایت شما می توانید با استفاده از شناسه (کد) زائر از تخفیفات ویژه ای برخوردار شوید.

شی گمشده

اگر در ایام حج شی گم کنید شما می توانید در این بخش مشخصات شی گمشده خود را وارد کنید. اطلاعات مربوط به شی گم شده شما در صفحه اشتراک گذاری بخش اشیاء گم شده به نمایش گذاشته می شود و در صورت پیدا شدن با شما یا مسئول کاروان شما تماس خواهند گرفت. در این بخش ابتدا دسته بندی سطح 1 را انتخاب کنید (برای مثال تجهیزات برقی) سپس دسته بندی سطح 2 را انتخاب کنید (برای مثال شارژر موبایل)، پس از آن محل گم شدن را بنویسید (برای مثال هتل ایکس)، اگر نیاز به توضیحات هست در بخش توضیحات ذکر کنید. در انتها نیز تاریخ گم شدن و در صورت امکان تصویری از شی می توانید بارگذاری کنید و بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

شی پیدا شده

اگر شما شی را پیدا کردید در این بخش اطلاعات آن را وارد کنید تا در صفحه اشتراک گذاری بخش اشیا پیدا شده به نمایش گذاشته شود و صاحب آن با شما یا مسئول کاروان شما تماس گیرد. نحوه تکمیل نمودن اطلاعات شی پیدا شده مشابه شی گم شده است.

3. صفحه مشخصات

در این بخش اطلاعات کامل زائر به نمایش گذاشته شده است. اطلاعات کلی مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی و تصویر در بخش بالایی صفحه وجود دارد. در بخش زیر اطلاعات کلی دو دسته اطلاعات فردی و کاروان وجود دارد.

الف) اطلاعات فردی شامل اطلاعاتی از قبیل شماره خط، مکتب، اماکن مربوطه و ... است. به جهت مسیریابی به اماکن موجود در این لیست، کافی است بر روی آن کلیک کنید. لازم به ذکر است برای استفاده از این بخش باید GPS گوشی فعال باشد.

ب) در بخش اطلاعات کاروان، شماره کاروان، نام و شماره تماس مدیر، معاون و روحانی کاروان زائر وجود دارد.

4. صفحه نقشه

قابلیت مهم دیگر برنامه صفحه نقشه است. در این قسمت مراکز درمانی، ، هتل ها، ایستگاه ها و سایر موارد وجود دارد. می توانید از نقطه کنونی خود به نقطه مورد نظر مسیریابی کنید و شما را راهنمایی کند. با کلیک کردن بر روی دکمه مکان ها، دسته بندی اماکن را به نمایش میگذارد و با کلیک کردن بر روی هر دسته اماکن مورد نظر را به نمایش میگذارد. همچنین می توانید با بخش جستجو مکان مورد نظر را پیدا کنید. نقشه دارای قابلیت استفاده به دو صورت آنلاین و آفلاین است.

الف) برای استفاده از نقشه آنلاین، هر مرتبه که از نقشه استفاده میکنید باید به اینترنت متصل باشید.

ب) برای استفاده از نقشه آفلاین، در ابتدا باید یک مرتبه به اینترنت متصل شوید و نقشه را دانلود کنید. برای دانلود نقشه بر روی دکمه بالا سمت راست آیکون کمک اضطراری کلیک کنید.

لازم به ذکر است برای استفاده از سرویس مسیریابی باید GPS گوشی فعال باشد.

5. صفحه اشتراک گذاری

در این قسمت شما می توانید لحظات خاص خود را در سفر معنوی حج ثبت کنید و به اشتراک سایرین بگذارید. این اشتراک می تواند به صورت تصویر یا متن باشد. پس از ثبت لحظه شما می توانید با لمس کردن بر روی سربرگ "مشاهده" کلیه لحظه های ثبت شده خود را مشاهده کنید. در این بخش عنوان، متن و تاریخ را وارد نمایید سپس در صورت نیاز تصویر را بارگذاری کنید و بر روی دکمه ثبت کلیک کنید.

6. صفحه اشتراک گذاری ها

این بهش شامل چهار سر برگ: همه، برگزیده ها، اشیاء گم شده و پیدا شده است. در این صفحه شما می توانید لحظه های ثبت شده توسط سایر زائرین را در سربرگ همه و برگزیده ها مشاهده کنید. همچنین در این بخش میتوانید اشاء گم شده و پیدا شده را مشاهده کنید.

7. صفحه اخبار

صفحه اخبار دارای 5 سربرگ اخبار، اطلاعیه ها، دستورالعمل ها، شرح وظایف و راهنمایی ها است. کلیه اخبار، اطلاعیه ها، دستورالعمل ها، شرح وظایف و راهنمایی ها که توسط بخش های ذیربط ارسال می شود در این صفحه نمایان می شود.